TRT Kurdî Frekansı

TRT Kurdî Logo
Uydu Adı : Türksat 3A
Frekans : 11096
Polarizasyon : H (Yatay)
Sembol : 30000
FEC : 5/6
Uydu Konumu : 42.0°E
Kapsama : Doğu
Şifre : Şifresiz
Kalite : SD
Canlı Yayın :


TRT Kurdî 2. Frekansı

Uydu Adı : Eutelsat 7A
Frekans : 10762
Polarizasyon : V (Dikey)
Sembol : 30000
FEC : 3/4
Uydu Konumu : 7.0°E
Kapsama : Avrupa
Şifre : Şifresiz
Kalite : SD

TRT Kurdî 3. Frekansı

Uydu Adı : Eutelsat 7 West A
Frekans : 10873
Polarizasyon : V (Dikey)
Sembol : 27500
FEC : 5/6
Uydu Konumu : 7.3°W
Kapsama : Ortadoğu
Şifre : Şifresiz
Kalite : SD


TRT Kurdî Kanalını Nasıl Eklerim?

TRT Kurdî kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 3A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 3A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden frekans ekle (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın. Uydu adı kısmında "Türksat 3A " seçin. Bir alt kısmında bulunan frekans kısmına 11096 sayısını girin. Polarizasyon kısmında H (Yatay) seçin. Sembol kısmına 30000 sayısını girin. Fec değerini bir çok uydu cihazı otomatik seçmektedir. Bu kısımda değer seçmenize gerek yok. Bütün frekans değerlerini düzgün girdikten sonra aramayı başlatıp kanalınızı ekleyip izleyebilirsiniz.


TRT Kurdî 2. Frekansının Eklenmesi

Eutelsat 7A uydusundaki TRT Kurdî frekans bilgilerini eklemek için uydu cihazınızın kurulum menüsünden frekans ekle menüsünü açın. Uydu adı kısmında "Eutelsat 7A" seçin. Frekans kısmına 10762 sayısını girin. Polarizasyon kısmında V (Dikey) seçin. Sembol kısmına 30000 sayısını girin. Fec değerini 3/4 seçin. Bütün frekans değerlerini düzgün girdikten sonra aramayı başlatıp kanalınızı ekleyip izleyebilirsiniz.

TRT Kurdî 3. Frekansının Eklenmesi

Bu frekansı yine üst kısımdaki anlatım şeklinde ekleyebilirsiniz. Eutelsat 7 West A uydusundaki TRT Kurdî frekans bilgilerini eklemek için uydu cihazınızın kurulum menüsünden frekans ekle menüsünü açın. Uydu adı kısmında "Eutelsat 7 West A" seçin. Frekans kısmına 10873 sayısını girin. Polarizasyon kısmında V (Dikey) seçin. Sembol kısmına 27500 sayısını girin. Fec değerini 5/6 seçin. Bütün frekans değerlerini düzgün girdikten sonra aramayı başlatıp kanalınızı ekleyip izleyebilirsiniz.


Kürtçe Bilgi'yi
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ